Inžinerinių sistemų technologijos

„Uponor“ pramoninė grindinio šildymo sistema padeda pasiekti aukštos energinės klasės reikalavimus

Pastatų energinis naudingumas – tai taupus energijos suvartojimas, vertinamas energinėmis klasėmis. A ir A+ klasės pastatai priskiriami mažai energijos naudojančių pastatų kategorijai, o A++ klasės – jos beveik nenaudoja. Energinio naudingumo tikslas – ne tik sutaupyti, bet siekti šiluminio komforto ir oro kokybės užtikrinimo įmanomai mažesnėmis energinėmis sąnaudomis. Šio uždavinio sprendimas pramoniniuose pastatuose nėra paprastas. Ką siūlo pramoniniams pastatams šios srities lyderis, kompanija – UPONOR?

Plačiau

Pirmosios patirtys dirbant DDS-CAD programine įranga

Vis daugiau net ir nedidelių įmonių Lietuvoje supranta BIM projektavimo naudą. Ir nors, pasak inžinerinių tinklų projektavimu, konsultavimu ir projekto vykdymo priežiūra užsiimančios UAB „Roboventa“ direktoriaus Roberto Stonkaus, jų įmonė dar tik žengia pirmuosius žingsnius į skaitmeninį modeliavimą, jau dabar drąsu būtų teigti, jog darbas „DDS-CAD“ programine įranga tikrai pažangesnis ir efektyvesnis. Tai daro įspūdį ir užsakovams.

Plačiau

Renkamės pilnavertę inžinerinių sistemų projektavimo BIM programinę įrangą

„Išbandę keletą programų, pastebėjome, kad daugelis jų skirtos vien tik modeliavimui trimatėje erdvėje ir turi labai ribotas techninių rodiklių skaičiavimo galimybes: vėdinimą, šilumos, vandens skaičiuoja tik pagal ranka įvestus duomenis, neskaičiuoja apšvietimo ir kitų parametrų“, – pasakoja kolega Robertas Stonkus, UAB „ROBOVENTA“ įmonės vadovas. Jo nuomone, ne mažiau svarbus aspektas yra galimybė dirbti prie projekto failo skirtingų disciplinų specialistams vienu metu. Tai labai svarbu, kai projektuojamos skirtingos inžinerinės sistemos ir yra riboti laiko resursai. Ne mažiau svarbu ir tai, kad atsiradę patalpų išplanavimo pakeitimai laiku pasiektų inžinerinių sistemų projektuotoją, o atsiradusios kolizijos būtų laiku pastebėtos ir ištaisytos.

Plačiau